19:06, 22 жовтня 2019 року
|
Головна Гостьова книга Написати нам
Меню сайту
Голосування


Як ви дізналися про нашу сторінку

Через пошук в мережі
Чув від друзів, знайомих
Розказав член асоціація
Дізнався через пресу
Випадково наткнувся

сайт створено за підтримки Мережі нідерландських благодійних організацій для Центральної та Східної Європи.

Для зареєстрованих користувачів

Адміністратор

 

Стрийська МАІ :: 30.08.2016
   
Всі події
  
30 серпень 2016 року

 
  
Новини, події

«Козацькі забави на березі ріки Стрий»

На сьогоднішній день, в час святкування 25 річниці Незалежності України, особливого значення набуває відродження українських звичаїв та традицій, а насамперед козацтва.

Життя у диких степах Наддіпрянщини, збираючись у ватаги за дніпровськими порогами, вимагало від воїнів України перебування у постійному тонусі і готовності протистояти будь-якому ворогу. Цей психофізичний тонус набувався і підтримувався різноманітними козацькими розвагами і забавами, що ними завжди славився український народ.

Так, цьогоріч, теплого, сонячного, погожого, серпневого дня, на березі однієї з найбільших правих приток Дністра – річки Стрий та мальовничої природи традиційно проходило спортивно-розважальне свято «Козацькі забави». Протягом декількох років ініціатором проведення заходу є Стрийська міська асоціація інвалідів (СМАІ), керівником якої є Корінець Дарія Дмитрівна, а також Стрийська територіальна організація УТОГ , керівник Янківська Ореста Йосипівна.

Розпочалося свято із слів привітання до учасників керівниками організацій. Корінець Д.Д. побажала вісім здоров’я, та підкреслила, що ми всі вже переможці і це найголовніше. Янківська О.Й. також побажала всі здоров’я, успіху та запропонувала фізичну допомогу та підтримку від своєї організації. Також із привітальним словом до всіх учасників «Козацьких забав» звернувся голова осередку ветеранів спорту Мазяк Р.С., який у своєму виступі зупинився на темі козацтва та запропонував вшанувати хвилиною мовчання учасників АТО, які відійшли у вічність.

А далі розпочалося святкове дійство, як годиться вибрали капітанів, а капітани по жеребкуванні вибрали назви та гасло для своїх команд. Капітан команди СМАІ – Вуйк Руслан - вибрав для своєї команди назву «Гетьман» та гасло команди «Пора, пора для України жить». У свою чергу капітан команди УТОГ – Хоменко Борис - у жеребуванні вибрав назву «Чайка» із гаслом «Щоб наша доля нас не цуралась, щоб краще в світі жилося»

Розпочалися змагання із короткої історії козацтва та вікторини на тему козацтва, тобто що означає слово козак, що таке булава, скільки було гетьманів, де жили козаки. А всі назви козацьких змагань говорять самі за себе: «Оборона Фортеці», «Стрільба з луку», «Боротьба на руках», «Біг через річку», «Передача листа гетьманові» та ін.. Це все додавало відчуття козацького духу, створило неповторну атмосферу патріотизму, піднесеності, гордості у всіх учасників. Кожен з учасників не прагнув перемогти, а просто прийняти участь, проявити себе. А найголовніше, що більш фізично загартованіші (товариство УТОГ) допомоги слабшим (учасникам команди СМАІ), що є також важливим вчинком справжніх козаків. Слід відмітити те, що команда «Гетьман» (СМАІ) у свою чергу допомагала команді «Чайка» (УТОГ) у інтелектуальних заганнях.

Як годиться, у будь-яких змаганнях, прийшов час підбивати підсумки. Та за підсумками результатів змагань - «перемогла дружба». І справді, не було переможених, були люди близькі по духу, які зібралися в дружній атмосфері.

Також не обійшлося без козацької кухні. Розвели багаття, а капітанам доручили варити козацький куліш. Кожен смакуючи цю козацьку страву уявляв себе на острові Хортиця, на березі Дніпра.

Ось так добігли до завершення козацькі забави, організовані Дарією Корінець та Орестою Янківською. Всі прощалися з теплими посмішками та дружніми обіймами, це словами неможливо передати. В свою чергу організатори пообіцяли, що і надалі будуть організовувати козацькі забави на березі ріки Стрий.

Як швидко минає час, як миттєво пролітає життя, залишаючи тільки спогади, пам’ять, традиції. Ми маємо чим пишатися, адже ми українці не забуваємо свою історію. Плекання відчуття єдності сучасної молоді з духовними та культурними надбаннями українського козацтва сприяє вихованню фізично стійких, морально чистих і по-лицарськи мужніх та сильних духом громадян нашої держави.

Уляна Вуйк – учасниця заходу


Партнерська підтримка від Сокаль і Сокальщина Copyright © 2007*